XV Rajd Rowerowy „Kierunek -> Wyszyński”
16 października 2019 roku, Targówek

Po raz 15. odbędzie się rajd w ślad za Janem Pawłem II. Tym razem uczestnikom będzie towarzyszyoł także rozważanie nad życiem i nauczaniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

"Kierunek > Wyszyński" czyli rajd rowerowy w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Nie byłoby tego wydarzenia w historii Polski i Kościoła gdyby nie postać Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Postać Prymasa chcemy przybliżyć młodzieży z racji perspektywy rychłej beatyfikacji oraz aby pokazać, że Karol Wojtyła wyrósł w Kościele w Polsce, w którym przywódcą i autorytetem był właśnie Wyszyński. Spotkanie dwóch autorytetów, różnych osobowości i charakterów, z różnych pokoleń, którzy się wzajemnie uzupełniali i wspierali a nie spierali i rywalizowali, może być szczególnie ważne w czasach gdy wydaje się że autorytetów brakuje. Dlatego jedziemy do Choszczówki miejsca szczególnie związanego z Prymasem. Po drodze na Targówku zdobędziemy kilka ważnych informacji oraz wykonamy ważkie zadania. W programie m.in. zwiedzanie Instytutu, ognisko i losowanie nagród.

Trasa rajdu: Szkoła Wyspa JP2 (ul. Radzymińska 118a) -> Szkoła Podstawowa nr 380 im. Jana Pawła II (Krasiczyńska 4/6) → Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Świerkowa 4).

PROGRAM WYDARZENIA

• godz. 9.00 - rejestracja, rozdanie koszulek,
  • godz. 10.00 - SP 380 im. Jana Pawła II: warsztaty,
  • godz.11.00 - wyjazd - kierunek Choszczówka,
  • godz. 13.00 - zwiedzanie Instytutu Prymasowskiego, oglądanie filmu o Kardynale Wyszyńskim, ognisko, losowanie nagród,
  • godz. 15.00 - powrót

Rajd jest wydarzeniem o charakterze społecznym, niekomercyjnym. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Projekt powstał dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Wyspa JP2 a także wsparciu naszych partnerów.

Organizatorzy Rajdu: Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące WyspaJP2 oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa WyspaJP2.

Dod. Jakub Troszyński 14.10.2019 o 13.43, akt. 14.10.2019 o 13.43