Uroczystości pogrzebowe śp. prof. Jana Szyszki
16 października 2019 roku, parafia NSPJ w Starej Miłośnie

W środę 16 października 2019 r. o godzinie 11:00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie (Warszawa-Wesoła, ul. Borkowska 1) odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. prof. Jana Szyszki, byłego ministra środowiska i wieloletniego posła.

W wydarzeniu zaplanowano udział najwyższych rangą urzędników państwowych, a uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy koordynowane przez Kancelarię Sejmu RP. Na stronie www.sejm.gov.pl umieszczone są aktualne informacje nt. przebiegu i zasad udziału w ceremonii pogrzebowej.

Charakter ceremonii, wymagania bezpieczeństwa i przygotowanie liturgii wymuszają wprowadzenie rygorystycznych zasad udziału wszystkich osób uczestniczących, w związku z tym poniżej przedstawiamy zasady udziału osób duchownych:

• Księża, którzy pragną dołączyć do koncelebry, powinni zgłosić swój udział wysyłając e-mail na adres: parafiastaramilosna@gmail.com
  • Zgłoszenia są przyjmowane do wtorku tj. 15 października do godziny 14:00.
  • W celu potwierdzenia tożsamości należy zabrać legitymację kapłańską.
  • Księża uczestniczący w liturgii muszą przybyć do zakrystii, do godziny 10:00. Prosimy przybyć odpowiednio wcześniej, ponieważ dostęp do świątyni będzie ograniczony, a wskazane przez służby ochrony miejsca parkowania pojazdów mogą znajdować się w znacznej odległości od świątyni.
  • Prosimy o zabranie alby i stuły koloru fioletowego.

Przed podróżą prosimy zapoznać się z aktualnymi informacjami organizacyjnymi, które są zamieszczane na stronie Kancelarii Sejmu RP i stosować się do poleceń służb porządkowych.

Duszpasterze Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie

Dod. Jakub Troszyński 14.10.2019 o 8.10