diecezja.waw.pl/6623Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji

Odpust ku czci MB Fatimskiej w Parafii Dobrego Pasterza
Adoracja Krzyża Papieskiego
12-13 października 2019 roku

W tej wspólnocie parafialnej czczona jest od samego początku tworzenia struktur Parafii figura Matki Bożej Fatimskiej, która przez 10 lat towarzyszyła chorym i ich najbliższym w kaplicy szpitalnej Centrum Zdrowia Dziecka.
W 2017 roku ks. abp Henryk Hoser SAC nałożył na skronie Matki Bożej korony, do których kruszec pozyskano z wot złożonych z inicjatywy Parafian.

Tegoroczny odpust będzie miał szczególny charakter. W sobotę, 12 października, przybędzie do nas Krzyż, który podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w 2005 roku adorował św. Jan Paweł II.

Plan uroczystości:

powitanie Krzyża przy kapliczce na ul. Mrągowskiej, procesja do kaplicy
uroczysta Msza Święta
koncert Kapeli góralskiej, która zagra Nuty Papieskie - piosenki, które podczas papieskich pielgrzymek śpiewali Ojcu Świętemu górale.
całonocna adoracja
uroczysta Eucharystia
uroczysta Suma pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Pikusa
po Eucharystii wspólna agapa i koncert kwartetu smyczkowego
Msza Święta, pożegnanie Krzyża

Kaplica będzie otwarta 24 godziny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Dokument został dodany dnia 3.10.2019 o 10.32, ostatnio aktualizowany 3.10.2019 o 13.03