diecezja.waw.pl/6608Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Promocja lektorska 2019 (relacja video, nagranie homilii)
12 października 2019 roku, Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana

W sobotę, 12 października 2019 roku, o godzinie 10:00, ks. biskup Romuald Kamiński sprawował w katedrze uroczystą Mszę Świętą, na której odbyła się promocja 134. lektorów oraz ponad 30. ceremoniarzy.

To jest bardzo ważna formacja, aby być pożytecznym, żeby ci młodzi ludzie mogli służyć wielkim sprawom, siebie ubogacając i nas wszystkich. Co się tutaj dokonuje? Jesteśmy zaproszeni do Domu Ojca. Musimy sobie uświadamiać, że to jest najpiękniejsze miejsce w naszym życiu. Dom Ojca na podobieństwo tego domu ojca, jaki mamy we wspólnotach rodzinnych. Jeśli tam nas kochają i są dla nas życzliwi, to nawet kiedy losy oddalą nasz na tysiące kilometrów, to kiedy przychodzi czas powrotu, biegniemy co sił w nogach. Jesteśmy spragnieni Domu Ojca. Ojciec Niebieski jest pełnią miłości i miłosierdzia. I tutaj to jest normalne, że przy tych stołach w Domu Ojca ktoś musi posługiwać - mówił w katedrze warszawsko-praskiej Bp RomualdKamiński.

Promocja lektorska 2019

W sobotę, 12 października 2019 roku, o godzinie 10:00,
ks. biskup Romuald Kamiński sprawować będzie w katedrze uroczystą Mszę Świętą,
na której odbędzie się promocja 134. lektorów oraz ponad 30. ceremoniarzy.

Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość Księży Proboszczów i wikariuszy wraz z delegacjami ministrantów i lektorów, a także Rodziców i przyjaciół tegorocznych kandydatów.

Zgodnie z zapowiedzią z gazetki liturgicznej Króluj nam Chryste przypominamy, że:

Ks. Konrad Biskup
diecezjalny duszpasterz lektorów

Ks. Łukasz Trzaska
diecezjalny duszpasterz ceremoniarzy

Dokument został dodany dnia 25.09.2019 o 14.58, ostatnio aktualizowany 14.10.2019 o 16.06