Otwarcie krypty Ossolińskich
22 września 2019 roku, Parafia św. Jakuba Ap., ul. Mehoffera 4

Parafia św. Jakuba Apostoła na warszawskim Tarchominie może poszczycić się najstarszą w stolicy świątynią. W 2017 roku przypadało 500-lecie jej istnienia. Od dwóch lat trwały różnego rodzaju prace, obejmujące między innymi remont świątyni, które miały przywrócić kościołowi dawne piękno w związku z tak znamienitym jubileuszem.

W trakcie prowadzonych inwestycji dokonano niezwykłego odkrycia – odnaleziono miejsce,
w którym najprawdopodobniej (jak wówczas sądzono) znajdują się szczątki Ignacego Ossolińskiego. Dziś nie ma już żadnych wątpliwości.

Prace kontynuowano i dobiegają one do efektownego zwieńczenia: krypta zostanie oficjalnie otwarta.

Proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła na warszawskim Tarchominie
wraz ze wspólnotą parafialną,
zapraszają 22 września br. na uroczyste otwarcie
wystawy poświęconej Ignacemu Ossolińskiemu.
Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.30,
której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Michał Janocha.

Realizacji projektu - krypty poświęconej Ignacemu Ossolińskiemu - podjęła się
Pani prof. dr hab. Anna Drążkowska z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków m. st. Warszawy.

Dod. Joanna Solak 18.09.2019 o 13.23, akt. 18.09.2019 o 13.28