W łączności z dziełem „Polska pod krzyżem” - Msza Święta w Katedrze (nagranie homilii, galeria foto)
14 wrzesnia 2019 roku

Ofiary katowni Praskich są świadectwem Polski na Krzyżu dotykającej cierpień Chrystusa - podkreślił bp Marek Solarczyk.

W 75. rocznicę zburzenia przez wycofujące się odziały hitlerowskie budynku dzisiejszej katedry warszawsko-praskiej oraz wkroczenia oddziałów Armii Czerwonej na Pragę w bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika modlono się za więzionych i zakatowanych na śmierć Polaków w latach 1944-1954 przez NKWD i UB.

Była to również Msza sprawowana w duchowej łączności z akcją Polska Pod Krzyżem.

Zachęcam do uczestnictwa w wielkim modlitewnym spotkaniu, jakim jest akcja #PolskaPodKrzyżem. Patrzymy na naszą codzienność, widzimy, jak potrzeba modlitwy, aby przezwyciężyć wszystko to, co jest trudne, po ludzku nierozwiązywalne. Dlatego właśnie tam się spotykamy - mówi bp Romuald Kamiński.

Tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Włocławka, zapraszam do Katedry Warszawsko-Praskiej. O godzinie 18.00 będziemy tam sprawowali Mszę świętą, prosząc o to, aby tajemnica Krzyża Jezusa Chrystusa w życiu naszych miast, naszych wiosek, naszych rodzin zwyciężała i umacniała nas - mówi bp Marek Solarczyk.

Dod. Marcin Tafejko 13.09.2019 o 15.42, akt. 17.09.2019 o 18.14