Uroczyste otwarcie Synodu Młodych DW-P (transmisja on-line Mszy Świętej, foto)
18 września 2019 roku, Katedra Warszawsko-Praska

Zapraszamy na uroczyste otwarcie Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Mszy Świętej w środę, 18 września, o godzinie 18.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika będzie przewodniczył Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.

Ordynariusz naszej Diecezji wygłosi homilię wprowadzającą nas duchowo w Synod Młodych. Do wspólnej modlitwy dołączy Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk oraz Arcybiskup Saint-Boniface w Kanadzie Albert LeGatt z Winnipeg. Do koncelebry zapraszamy wszystkich księży pracujących w naszej diecezji i tych, którzy pragną duchowo towarzyszyć dziełu Synodu. Oczekujemy i zapraszamy wszystkich diecezjan, szczególnie osoby młode.

Księża, którzy przybędą do Katedry, żeby wziąć udział w koncelebrze, proszeni są o zabranie ze sobą alby oraz białej stuły.

Więcej o Synodzie Młodych na www.florianska3.pl

Fotorelację przygotowała Karolina Błażejczyk.

Dod. Jakub Troszyński 6.09.2019 o 9.58, akt. 19.09.2019 o 14.36