Jubileusz 100-lecia parafii MB Częstochowskiej w Józefowie (nagranie homilii, galeria foto)
1 września 2019 roku

1 wrzesnia parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie obchodziła stulecie jej erygowania 1 listopada 1919 roku. Przybyłego z tej okazji do parafii ordynariusza warszawsko-praskiego bp. Romualda Kamińskiego, będącego przed trzydziestu laty w tej parafii wikariuszem abp. Marka Solczyńskiego oraz pochodzącego z tej parafii bp. Rafała Markowskiego przywitał na początku jubileuszowej Eucharystii dzisiejszy proboszcz parafii ks. prał. Kazimierz Gniedziejko.

- Jesteśmy pielgrzymami posłanymi na józefowskie drogi po to, by tu dokonywać swoistego zarobku na niebo. Tak dziś pojmujemy sto lat istnienia tej parafii. To czas podziękowania Panu Bogu za ten czas – mówił bp Romuald Kamiński podczas uroczystej, dziękczynnej Eucharystii w stulecie istnienia parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie.

Ordynariusz warszawsko-praski w swojej homilii przypomniał historię józefowskiej parafii, będącą – jak mówił – wypełnieniem testamentu Maryi: „zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. - A więc ukierunkowanie człowieka na Pana Boga. I to jest codziennością Waszej wspólnoty parafialnej – mówił.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie zaprasza na jubileusz 100-lecia parafii. Obchody rozpoczną się uroczystą Mszą Święta o godzinie 11:30 pod przewodnictwem Biskupa Romualda Kamińskiego.

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem do pobrania, w którym opisana jest historia powstania parafii.

Dod. Jakub Troszyński 29.08.2019 o 22.08, akt. 2.09.2019 o 16.02