diecezja.waw.pl/6552Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
36. Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła (galeria foto, nagranie homilii)
16-26 sierpnia 2019 roku

W życiu nie tylko prosimy, nie tylko przepraszamy, ale piękniejszą i najpiękniejszą postawą jest dziękczynienie i uwielbienie. Człowiek wdzięczny to jest człowiek o pięknym duchowym obliczu. Czasy, które są zdominowane przez swoistą zaborczość: posiadać, mieć, przewodzić, dominować skrzętnie ukrywają właśnie tę cechę, wdzięczność - mówił bp Romuald Kamiński podczas Mszy świętej inaugurującej Praską Pielgrzymkę Pieszą Pomocników Maryi Matki Kościoła, 16 sierpnia 2019 roku w konkatedrze warszawsko-praskiej na Kamionku.

Myślę, że wszystkim nam tu obecnym bardzo leży na sercu, żeby dzisiejsze społeczeństwo było piękne, odpowiedzialne, bogate duchowo. Fundamentem tego jest właśnie jedność, z której wypłynie moc małżeństwa i rodziny - mówił Bp Romuald Kamiński.

Zapraszamy do udziału36. Praskiej Pieszej Pielgrzymce Pomocników Maryi Matki Kościoła. Dziś i jutro, w godzinach od 16 do 19, w pomieszczeniach Konkatedry na Kamionku przy ulicy Grochowskiej 365 prowadzone będą zapisy. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Zwyciężyłaś! Zwyciężaj!”.

Pątnicy rozpoczną wędrówkę do Matki Bożej w piątek, 16 sierpnia, po Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa Romualda Kamińskiego o godzinie 6 rano w Konkatedrze na Kamionku. Na trasie pielgrzymki, w niedzielę, 18 sierpnia, o godzinie 5.15 rano, w miejscowości Nowa Wieś pielgrzymi będą uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Marka Solarczyka. Po przejściu ponad 300 kilometrów pątnicy wkroczą do Częstochowy 25 sierpnia.

W tym roku pielgrzymka jest szczególną okazją do dziękczynienia za 50-lecie istnienia Ruchu Pomocników Maryi Matki Kościoła. Uroczystości jubileuszowe odbędą się po dojściu pątników na Jasną Górę w niedzielę, 25 sierpnia, oraz w poniedziałek, 26 sierpnia. Pielgrzymka stanowi również element duchowego przygotowania do rozpoczynającego się we wrześniu diecezjalnego Synodu Młodych.

Program najważniejszych wydarzeń podczas 36. Praskiej Pieszej Pielgrzymce Pomocników Maryi Matki Kościoła:

Każdego dnia, wieczorem, około godziny 21 na stronie internetowej www.pielgrzymkapomocnikow.pl publikowane będą świadectwo oraz informacje dotyczące minionego dnia. W ten sposób wszystkie osoby, które nie mogą fizycznie wziąć udziału w pielgrzymce, będą miały możliwość uczestniczyć w niej duchowo.

Dokument został dodany dnia 14.08.2019 o 11.51, ostatnio aktualizowany 17.09.2019 o 11.49