diecezja.waw.pl/6545Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Odpust diecezjalny w Loretto (fragment homilii, galeria foto)
8 września 2019 roku

Modlitwa dobrze zrozumiana i pojęta, to jest pragnienie ciągłego przebywania w tej atmosferze błogosławiącego Boga, w atmosferze świętości. Bo to jest taki stan, który rodzi dobre owoce, który sprawia, że człowiek jest w stanie rozwijać się, przynosić dobre uczynki, zasługujące na niebo. Człowiek, który opuszcza to środowisko i ten stan, wychładza się, oddala się od źródła, jest na dobrej drodze, żeby wszystko w nim zamierało - mówił bp Romuald Kamiński podczas Mszy odpustowej w sanktuarium Matki Bożej w Loretto koło Wyszkowa.

Siostry Loretanki serdecznie zapraszają
do Sanktuarium w Loretto k. Wyszkowa
na doroczną uroczystość odpustową
ku czci Matki Bożej Loretańskiej.

Z Maryją oczekujemy na Ducha Świętego Pocieszyciela
8 września 2019 roku

rozpoczęcie prowadzonego bloku modlitewnego; m.in:
konferencja formacyjna - Wincenty Łaszewski
koncert słowno-muzyczny Marcina Gajdy z Zespołem
Msza Święta pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego

Jak piszą Siostry w zaproszeniu:

Tegoroczna Uroczystość Odpustowa poprzedzi mającą się rozpocząć w październiku nowennę przygotowującą Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej do obchodów Jubileuszu 100-lecia istnienia.
/…/
Błogosławiony ks. Ignacy Kłopotowski, nasz Założyciel pisał, iż Duch Święty cuda działa w tych duszach, które się usposobiły na Jego przyjście. Módlmy się wzajemnie za siebie, byśmy ich doświadczali.

Kapłani proszeni są o posługę w konfesjonale oraz do koncelebry, a po zakończeniu Eucharystii na wspólną agapę.

Przełożona Domu
Sióstr Loretanek w Loretto

Dokument został dodany dnia 8.08.2019 o 13.50, ostatnio aktualizowany 11.09.2019 o 12.55