diecezja.waw.pl/6539Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Msza Święta inaugurująca 36. Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin (nagranie homilii, galeria foto)
5 sierpnia 2019 roku

Kochani, ile razy w ciągu dnia musimy taką pielgrzymkę - krótszą, czy dłuższą - odbyć? Czasami nawet mówimy: "dajcie mi chwilę, żebym mógł myśli pozbierać, zanim odpowiem. Muszę się zastanowić". Czasami nawet takie fizyczne nasze zachowanie w sytuacjach, kiedy mamy podjąć decyzję - zamykamy oczy, zasłaniamy twarz rękoma, bo potrzebujemy wyizolowania od tego, co przeżywaliśmy do tej pory. Przechodzimy w jakiś inny świat ducha. To jest mechanizm waszego pielgrzymowania. Potrzebujecie uporać się z wieloma sprawami, które są waszą codziennością. To nie jest jakaś zachcianka. Za tym stoi autentyczna potrzeba wyjścia poza obóz życia codziennego - mówił Bp Romuald Kamiński w homilii Mszy świętej inaugurującej 36. Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę.

Liturgię koncelebrował także bp Marek Solarczyk, który w tym roku wyruszył na pątniczy szlak.

Dokument został dodany dnia 5.08.2019 o 20.46, ostatnio aktualizowany 2.10.2019 o 10.27