diecezja.waw.pl/6538Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Bp Marek Solarczyk zaprasza lektorów na liturgię rozpoczynającą Synod Młodych
18 września 2019 roku

- Drodzy Lektorzy Diecezji Warszawsko-Praskiej 18 września tego roku rozpoczynamy uroczyście Synod Młodych w naszej Diecezji. Bardzo serdecznie zapraszam właśnie Was, abyście byli podczas tej uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Synod będzie również wielką okazją, aby potwierdzić i zaświadczyć o miejscu lektorów we wspólnocie Kościoła – mówi Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk.

Całą wypowiedź video biskupa Marka Solarczyka można zobaczyć tutaj.

Liturgia rozpoczynająca Synod Młodych odbędzie się 18 września 2019 roku, o godzinie 18:00, w Katedrze św. Michała i Św. Floriana w Warszawie.

Drodzy Lektorzy,

zgodnie ze słowami ks. biskupa Marka Solarczyka zapraszamy Was na uroczystą liturgię rozpoczynającą Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Po liturgii wręczymy krzyże, które od tego roku, w naszej diecezji będą znakiem posługi lektorskiej na Mszy Świętej.

Ze względów organizacyjnych (potrzeba zakupienia krzyży wg ogólnopolskiego wzoru: https://wydawnictwo-oaza.pl/pl/o/krzyz-dla-lektorow-635.html) prosimy o zgłoszenie swojego udziału na Mszy Świętej rozpoczynającej Synod - do dnia 28 SIERPNIA 2019 roku.

Zgłoszenie kierujemy na adres: praskikurslektorski@gmail.com, podając swoje imię i nazwisko oraz rok promocji lektorskiej i tytuł parafii posługiwania.

Pierwszych 150 lektorów otrzyma krzyże lektorskie za darmo. Kolejne osoby będą proszone o uregulowanie 19 zł.

Szczegółowe informacje odnośnie liturgii 18 września zostaną podane w późniejszym czasie.

Ks. Konrad Biskup,
diecezjalny duszpasterz lektorów

Dokument został dodany dnia 4.08.2019 o 17.11, ostatnio aktualizowany 5.08.2019 o 9.26