diecezja.waw.pl/6537Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Pielgrzymka Warszawa-Ostrówek - relacja
27-28 lipca 2019 roku

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza Święta sprawowana w Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie, znajdującym się przy klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie 1 sierpnia 1925 roku rozpoczęła swoje życie zakonne s. Faustyna. To stąd Helena Kowalska (przyszła św. Faustyna) wyruszyła do Ostrówka w 1924 r. by przez rok czasu zbierać pieniądze na wiano - pracowała jako pomoc domowa i opiekunka do dzieci w rodzinie państwa Lipszyców, by móc wstąpić do zakonu, a jednocześnie spełnić pragnienie Jezusa.

Podczas drogi nawiedzaliśmy między innymi Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana, bazylikę Świętej Trójcy w Kobyłce, kościół parafialny w Klembowie, gdzie Helena Kowalska złożyła swój prywatny ślub czystości. W każdej miejscowości byliśmy przyjmowani bardzo życzliwie, z całą otwartością serca. Zawsze czekał na nas poczęstunek przygotowany przez księży proboszczów i parafian.

Chociaż nasze pielgrzymowanie trwało tylko dwa dni, to staraliśmy się zaczerpnąć z niego jak najwięcej i jak najbardziej naładować „duchowe baterie”. Znalazł się więc czas na modlitwę różańcową, koronkę do Miłosierdzia Bożego kiedy to każdy z uczestników mógł na kartkach wypisać intencje, w których modliliśmy się całą grupą. Odprawiliśmy drogę krzyżową z rozważaniami ks. Marcina Łukasiewicza, kiedy to mogliśmy zagłębić się w tajemnicę miłości Jezusa Chrystusa. Był również czas na konferencje głoszone przez ks. Rafała Miękusa oraz świadectwa pielgrzymów, którzy namacalnie doświadczyli działania Boga w ich życiu. W sobotę wieczorem wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej adoracji w kościele Św. Trójcy w Kobyłce. Nie mogło zabraknąć również radosnego uwielbienia Boga w śpiewie przy akompaniamencie gitary, akordeonu pana Andrzeja, bębnów Dominiki i Julki oraz całej pielgrzymkowej scholi, która w tym roku była wyjątkowo liczna.

Nasze pielgrzymowanie zakończyło się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego, sprawowaną na ołtarzu polowym w Domu św. Faustyny. Po Mszy św. zjedliśmy obiad przygotowany w tym roku przez parafian Ostrówka i udaliśmy się na odpoczynek do domu w nadziei, że za rok znów, wraz z św. Faustyną wyruszymy na pielgrzymkowy szlak do Ostrówka.

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki, kapłanom, którzy przyjmowali nas w swoich parafiach, wszystkim życzliwym osobom, ofiarodawcom oraz Przyjaciołom Jezusa Miłosiernego, młodzieży i wolontariuszom składamy serdeczne, gorące Bóg zapłać za zaangażowanie w przygotowania i pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki.

Kochani chcemy złożyć Wam SERDECZNE PODZIĘKOWANIA, które tak naprawdę trudno zamknąć w słowa!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i zapraszamy:

ks. Marcin Łukasiewicz i Siostry Jezusa Miłosiernego

Dokument został dodany dnia 1.08.2019 o 22.18, ostatnio aktualizowany 7.08.2019 o 11.48