Ruszają zapisy na 36. Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin (audio)
1 sierpnia 2019 roku, parafia Narodzenia Pańskiego

Od czwartku, 1 sierpnia, można zapisywać się na 36. Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin. Hasłem pielgrzymki są słowa, które towarzyszą całemu programowi duszpasterskiemu Kościoła w Polsce na ten rok – „W mocy Bożego Ducha”.

Organizator ksiądz Grzegorz Kowalczyk podkreśla, że to jedyna warszawska pielgrzymka, która ma w swojej nazwie rodzinę. – Skupiamy się na tym, żeby w pielgrzymce uczestniczyły całe rodziny. Dlatego zapewniamy nocleg w kwaterach. Stworzony jest też specjalny program dla dzieci – dodaje.

W tym roku pielgrzymi będą mogli skorzystać z aplikacji Bonafide. Za pośrednictwem tego narzędzia można między innymi śledzić postępy na trasie czy odnaleźć odpowiednie modlitwy i rozważania na każdy dzień. Aplikacja będzie informatorem dla pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę, ale umożliwi również pielgrzymowanie duchowe tym osobom, które z różnych względów nie mogą w tym roku wziąć udziału fizycznie.

Stacjonarne biuro zapisów będzie czynne codziennie, od 1 do 4 sierpnia, w godzinach 16-20 w Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie przy ulicy Ostrobramskiej 72. Po wyruszeniu pątników na Jasną Górę będzie możliwość dołączenia do pielgrzymki w utworzonym na każdym postoju sekretariacie. Dzięki temu wiele osób spoza Warszawy nie musi przyjeżdżać specjalnie tylko w celu dokonania rejestracji.

36. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin do Częstochowy rozpocznie się w poniedziałek 5 sierpnia po uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego o godzinie 7 rano w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia po pokonaniu 320 kilometrów. W ubiegłym roku w praskiej pielgrzymce wzięło udział 375 osób. Informacje na temat pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej https://www.pielgrzymkarodzin.waw.pl.

Dod. Jakub Troszyński 1.08.2019 o 15.03, akt. 2.08.2019 o 8.24