diecezja.waw.pl/6519Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Pielgrzymka katechetów po Rumunii (Foto)
27 czerwca – 6 lipca 2019 roku

53 osoby wzięły udział w pielgrzymce katechetów z naszej Diecezji po Rumunii. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili kilkanaście miejsc związanych z kultem religijnym: Sapanta – Bogdan Voda – Voronet – Moldovita – Sucevita – Kaczyka – Bystrzyca – Targu Mures Biertan – Sighisoara – Braszów – Bran – Sinaia – Bukareszt – Sybin – Alba Iulia – Kluż-Napoka.

Katecheci nawiedzili między innymi kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Kaczyce wybudowany w 1904 roku przez Polaków, katedrę św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady w miejscowości Alba Iulia czy gotycki kościół św. Michała w Kluż.

Podczas pielgrzymki możliwe było także zwiedzanie rumuńskich zabytków jak np. we wsi Sapanta tzw. „Wesoły Cmentarz”, gdzie na kolorowych nagrobkach wyrzeźbione są sceny z życia pochowanych tam mieszkańców wioski czy Sighisoary – miasto, w którym urodził się Wlad Palownik - słynny Dracula. które w całości wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Fotorelację przygotował ksiądz Piotr Pierzchała.

Dokument został dodany dnia 12.07.2019 o 12.46, ostatnio aktualizowany 16.07.2019 o 16.08