100-lecie parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pradze (relacja video, nagranie homilii)
28 czerwca 2019

Kiedy przychodzi dzień uroczysty, jakim jest święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, to społeczność stołeczna wie, że największe uroczystości odbywać się będą na Pradze u Salezjanów - mówił bp. Romuald Kamiński 28 czerwca 2019, podczas odpustu parafialnego i obchodów 100-lecia parafii przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pradze w Warszawie.

Jeśli chcemy wypełnić zamysły Boże, to trzeba zawierzyć Jezusowi do końca i starać się upodobnić do Jego miłującego Serca. Dzisiaj jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dla nas jest to jedno z takich najbardziej przemawiających świąt, bo jak by nie spojrzeć, gdziekolwiek na świecie, jakiekolwiek są historie kultur, jakkolwiek rozumie się to czy inne pojęcie, to - czymże jest serce, wszyscy rozumieją - że to jest ten główny ośrodek decydujący o mocy i pięknie naszego życia - mówił Bp Romuald Kamiński.

Dod. Marcin Tafejko 2.07.2019 o 8.34, akt. 2.07.2019 o 8.35