Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia

ZAPROSZENIE PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA
DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ
w dniach 22 i 23 maja 2004 roku

Narodowe sanktuarium na Jasnej Górze jest miejscem modlitwy i podniosłych uroczystości o charakterze ogólnopolskim. Tam również pielgrzymi pogłębiaj ą poczucie sensu swojego życia, powołania i pracy. Dlatego wracają do domu umocnieni i szczęśliwi.

Pracownicy Służby Zdrowia jako pielgrzymi nie myślą tylko o sobie, gdy stoją przed obliczem Królowej i Matki wszystkich Polaków. Modlą się również o spotęgowanie swoich sił w służbie człowiekowi choremu i cierpiącemu.

W tegorocznym Orędziu na Dzień Chorego, Ojciec Święty Jan Paweł II napisał, że "zjednoczone z cierpieniem Chrystusa, ludzkie cierpienie staje się środkiem zbawienia" (Orędzie, nr 4). Stwierdzenie to wymaga od pracowników Służby Zdrowia odpowiedniej refleksji i modlitwy. Tylko wtedy będą mogli odkryć najgłębszy sens ludzkiego cierpienia i swoim doświadczeniem podzielić się z pacjentem.

W tym roku pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22 i 23 maja. W niedzielę 23 maja o godz. 11.00 na Szczycie odprawiona będzie uroczysta suma. Poprzedniego dnia rozpoczniemy nasze modlitwy od Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

Wzorem ubiegłych lat, przed pielgrzymką odbędą się rekolekcje dla Służby Zdrowia. Ich rozpoczęcie nastąpi w piątek 21 maja o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszam pracowników Służby Zdrowia do udziału w pielgrzymce. Życzę jej uczestnikom licznych i trwałych owoców w ofiarnej służbie dla dobra ludzi chorych.

Abp Władysław Ziółek
Opiekun Duszpasterstwa Ałużby Zdrowia w Polsce

REKOLEKCJI PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA l OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI
JASNA GÓRA – 21,22,23 maja 2004 r.
Rekolekcjom przewodniczy Ks. dr Artur FILIPOWICZ SJ

PIĄTEK – 21 maja

10.00 – Rozpoczęcie rekolekcji w Auli Papieskiej
Msza Święta l Konferencja wstępna
12.00 – Różaniec z Błogosławieństwem Ojca Świętego (Bazylika)
15.30 – Konferencja II
17.00 – Konferencja III
19.30 – Godzina dialogu

SOBOTA 22 maja

9.00- Msza Święta w Auli Jana Pawła II
10.30 – Konferencja IV
12.00 – Konferencja V
Po obiedzie czas na Spowiedź, adorację Najśw. Sakramentu, osobistą modlitwę
14.30 – Konferencja VI – zakończenie rekolekcji

15.30 – VI KRAJOWA KONFERENCJA KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA LEKARZY POLSKICH pod honorowym patronatem J.E. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski; temat: Lekarz w służbie rodzinie. W konferencji biorą udział Pielęgniarki i Położne.

21.00 – Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu

ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI SŁUŻBY ZDROWIA

Po Apelu – Droga Krzyżowa na Wałach (prosimy zabrać świece)
24.00 – Pasterka Maryjna w Kaplicy Cudownego Obrazu