XXIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Tłuszczu (24.05.2019)
25 maja 20219 roku

W Tłuszczu 25 maja 20219 roku, odbył się 32. Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli 40 placówek z kraju i z zagranicy m.in.: z Wilna i Grodna. Zjazd zainaugurowała uroczysta msza św. w kościele Przemienienia Pańskiego, której przewodniczył metropolita lwowski – abp Mieczysław Mokrzycki. Liturgię koncelebrował biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński oraz bp radomski Henryk Tomasik.

Dziękuję za obecność wszystkim, a szczególnie tym, którzy podjęli trud wychowywania się na wskazaniach Jana Pawła II – mówił biskup Romuald Kamiński, witając uczestników XXXII Ogólnopolskiego Zjazdu Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II.

Jan Paweł II żył w ogłuszającym hałasie wojen, zbrodni i zamachów. Słyszał krzyki głodnych, więzionych i torturowanych. Nie mógł milczeć. Przyszło mu pełnić posługę papieską w szczególnym momencie historii: Polska odzyskiwała wolność, a z nią pół Europy. Jan Paweł II był patronem tych przemian - mówił abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, sekretarz papieski w latach 1996-2007.

Św. Jan Paweł II przypominał wszystkim nauczycielom, rodzicom, wychowawcom, że wychowanie, to obdarowywanie człowieczeństwem – powiedział bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

Mimo bardzo wymagających propozycji, Jan Paweł II stał się dla młodego pokolenia ojcem, mędrcem i dobrym przewodnikiem. Świadczą o tym świadectwa wielu młodych ludzi - mówił w homilii podczas XXXII Ogólnopolskiego Zjazdu Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, sekretarz papieski w latach 1996-2007.

Kochaliśmy Jana Pawła II za jego dobroć, ludzkość, szczerość, życzliwość i nadal będziemy kochać. Na zawsze zostanie w naszych sercach, a przede wszystkim nie zapomni go młodzież. Bo to właśnie do nich zwracał się podczas swoich nauk, to właśnie ją adorował - mówił abp Mokrzycki, cytując świadectwo młodego człowieka.

Dod. Marcin Tafejko 25.05.2019 o 19.11, akt. 25.05.2019 o 19.38