Sukces reprezentantów naszej Diecezji w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym
17-18 maja 2019 roku

Miło nam poinformować, że w finale
Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Lektorów i Ministrantów
reprezentanci Diecezji Warszawsko-Praskiej zajęli II miejsce.
Gratulujemy!

Finał odbył się w dniach 17-18 maja 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Gościkowie.

Naszą diecezję reprezentowali:

• Kacper Pergół z parafii MB Częstochowskiej z Zielonki (w kategorii młodszej)
  • Marcin Dębek z parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie (w kategorii starszej)
  • Michał Kościukiewicz, Mateusz Żarski, Mateusz Łyszkowski z parafii Świętej Trójcy w Kobyłce (w kategorii drużynowej)

W piątek wieczorem odbył się etap pisemny. Następnie uczestnicy i ich opiekunowie zwiedzili bazylikę w Rokitnie.
W sobotę przeprowadzono etap ustny dla trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii oraz trzech najlepszych drużyn.
W kategorii indywidualnej starszej 2 miejsce zajął Marcin Dębek, a w kategorii drużynowej 2 miejsce zajęła drużyna z Kobyłki, przegrywając o zaledwie 1 pkt ze zwycięską reprezentacją z Diecezji Rzeszowskiej.

Laureatom i finaliście oraz ich Rodzicom, Księżom Proboszczom i Wikariuszom oraz opiekunowi naszej reprezentacji p. Markowi Ornochowi (z parafii św. Patryka w Warszawie) składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Dod. Joanna Solak 21.05.2019 o 13.50, akt. 22.05.2019 o 10.30