Koncert z okazji 5-lecia chóru Cantate Dei Gloriam
2 czerwca 2019 roku, parafia św. Hieronima

Chór Cantate Dei Gloriam zaprasza w niedzielę 2 czerwca o godz. 19:00 na uroczysty koncert z okazji swojego 5-lecia, który odbędzie się w kościele św. Hieronima w Starej Miłośnie. Na tę okazję zostaną przygotowane utwory zarówno religijne jak i rozrywkowe, w tym Ave Maria G. Cacciniego, A Little Jazz Mass B. Chilcotta, Arię na strunie G J. S. Bacha, Afrykański hymn o pokój oraz Misericordias Domini H. Botora.

Wydarzenie na portalu Facebook: link

Chór parafialny „Cantate Dei Gloriam" (tł. Śpiewajcie Chwałę Bogu) to czterogłosowy chór mieszany działający przy parafii św. Hieronima w Starej Miłośnie. Został założony w kwietniu 2014 r. przez ks.Łukasza Szczeblewskiego, ówczesnego rezydenta parafii i jednocześnie dwuletniego opiekuna chóru.

Tworzy go około 20 osobowa grupa parafian i sympatyków parafii św. Hieronima, którzy na

cotygodniowych próbach regularnie kształtują swój warsztat muzyczny. Chórowi przewodniczy dyrygentka Małgorzata Sobieszek – absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.

Chór wykonuje pieśni o tematyce zarówno religijnej, jak i świeckiej z podziałem na głosy i w różnych językach, a od momentu powstania zdołał ich przygotować ponad 90. Wśród nich znajdują się transkrypcje wielogłosowe popularnych pieśni kościelnych, kolędy oraz utwory znanych kompozytorów m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Edwarda Elgara, Jacquesa Bertbiera, Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, Jana Maklakiewicza, Mariana Sawy czy Pawła Bębenka.

W 2016 i 2018 roku chór zdobył srebrny dyplom podczas I i III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w kategorii „chóry parafialne".

Dod. Jakub Troszyński 21.05.2019 o 8.52, akt. 21.05.2019 o 8.55