VII Ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

różaniec – Wniebowstąpienie Pana Jezusa – ks. Stanisław Szczepaniec
świadectwa o Żywym Różańcu
Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza

Podczas pielgrzymki zostanie uroczyście rozpoczęty drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tematem przewodnim tego roku będzie duchowość sługi Bożej Pauliny M. Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Nowenna jest duchowym przygotowaniem przed jubileuszem 200-lecia powstania Żywego Różańca. Przez kolejnych dziewięć lat jako wspólnota Żywego Różańca chcemy nie tylko poznać duchowość naszej założycielki Pauliny Jaricot, ale przede wszystkim zobaczyć aktualność różańca w różnych dziedzinach naszego życia.

Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa – często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca – jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła.

Dod. Joanna Solak 14.05.2019 o 11.09, akt. 29.05.2019 o 12.25