Pobłogosławienie medalionu C. K. Norwida w Dąbrówce (relacja video, fragment homilii)
8 maja 2019 roku

W środę 8 maja 2019 roku w parafii Podwyższenia Krzyża w Dąbrówce, w miejscu gdzie został ochrzczony Cyprian Kamil Norwid, odbyła się Msza święta, podczas której został przekazany odlew medalionu z wizerunkiem Poety. Oryginał znajduje się w miejscu jego śmierci w Domu św. Kazimierza w Paryżu.

Ludzie wielcy starali się, starają się i starać się będą, aby ich wielkość, ich moc, ich piękno, ich bogactwo ducha, umysłu i twórczości zawsze było ukierunkowane na to, żeby była większa chwała Boża i pożytek zbawienny dla ludzi. Tak powinien się zachowywać każdy z nas! Cyprian Kamil Norwid miał taką świadomość - mówił biskup Romuald Kamiński.

Dod. Marcin Tafejko 9.05.2019 o 12.58