XI Ogólnopolska pielgrzymka czytelników „Różańca”
18 maja 2019 roku, Loretto

XI Ogólnopolska Pielgrzymka
Czytelników miesięcznika „Różaniec”
i Członków Rodziny Loretańskiej

18 maja 2019 roku
Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej

„Maryja napełniona Duchem Świętym”

Program:

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
spotkanie z Rodziną Loretańską i Redakcją „Różańca”
konferencja – ks. Paweł Wiatrak
modlitwa różańcowa
Msza Święta pod przewodnictwem bp. Wojciecha Osiala
występ Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”
Koronka do Miłosierdzia Bożego

Zgłoszenia:

Choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, zaproszeni są na nią wszyscy, zwłaszcza ci, którzy kochają Maryję i którym bliski jest Różaniec. Większe grupy zorganizowane prosimy zgłaszać w redakcji miesięcznika „Różaniec”: rozaniec@loretanki.pl, tel. 22 612 93 64. Pomoże to nam w lepszej organizacji wydarzenia, by każdy poczuł się jak w domu.

Miesięcznik „Różaniec”

To jedno z najstarszych pism formacyjnych w Polsce. Założył je bł. ks. Ignacy Kłopotowski w 1909 r. pod tytułem „Kółko Różańcowe”. Przeznaczone było dla wszystkich, którzy u Matki Bożej i w Różańcu szukali ratunku i umocnienia. Pismo to wychodzi nadal pod zmienioną nazwą „Różaniec”. Obecnie wydaje go założone przez bł. ks. Kłopotowskiego Zgromadzenie Sióstr Loretanek. Przesłanie miesięcznika jest takie samo: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale „miejsce spotkania” tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą, dlatego wspólne pielgrzymowanie pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale także umocnić duchowo.

Rodzina Loretańska

Co to jest Rodzina Loretańska? Najprościej można powiedzieć, że to „Boża Armia” wspierająca Maryję w wypraszaniu łask dla innych. Kto może do niej należeć? Każdy, kto chce być pomocnikiem Matki Bożej Loretańskiej. Siostry loretanki wspierają współpracowników Matki Bożej, dając im udział w owocach swoich wspólnych modlitw oraz ofiarę Mszy świętej sprawowanej co miesiąc. Rodzina Loretańska liczy dziś ok. 4 tys. członków.

Dod. Joanna Solak 9.05.2019 o 10.49