Odpust w parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie (relacja video, fragment homilii)
1 maja 2019 roku

1 maja 2019 roku Bp Romuald Kamiński przewodniczył uroczystościom odpustowym w prowadzonej przed ojców orionistów parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie. W czasie liturgii 65 młodych ludzi przyjęło z rąk Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej sakrament bierzmowania.

Patrzymy na św. Józefa z ogromną ciekawością. Nie mamy wątpliwości, że jest on umocowany w Ewangelii jako ktoś wyjątkowy. Ale ze zdumieniem patrzymy, że na kartach Ewangelii nie ma ani jednego słowa, które by Józef wypowiedział. Oznacza to, że to jest ktoś, kto pragnie i uczy nas tego, aby zejść na dalszy plan. Cisza nie ma zupełnie wzięcia. Świat dzisiejszy i wychowany w tym świecie człowiek jest zgiełkliwy, głośny, domagający się zauważenia. Św. Józef wciąż przeciwnie - powiedział bp Romuald Kamiński.

Praca ma służyć mnie osobiście, ale także owoce tej pracy mają służyć temu, aby inni skorzystali z tej mojej pracy, abym im zapewnił pomyślność w realizacji ich drogi do zbawienia. Wydaje się to łatwe do zrozumienia, jeśli chodzi o najbliższych. A czy innym także? Owszem! "Jeden drugiego brzemiona macie nosić" - powiedział św. Paweł, co oznacza, że owoce naszej pracy powinny też służyć innym ludziom - mówił Biskup Warszawsko-Praski

Dod. Marcin Tafejko 2.05.2019 o 12.34, akt. 2.05.2019 o 12.34