Msza Święta z procesją rezurekcyjną (video)
21 kwietnia 2019 roku, parafia Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie

Zgodnie z tradycją w wielu parafiach w poranek Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego sprawowano Mszę Świętą z procesją rezurekcyjną. W parafii Matki Bożej Loretańskiej na warszawskiej Pradze liturgii przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

- Umiłowani Siostry i Bracia, wszyscy chrześcijanie na całym świecie pozdrawiają się dziś tym szczególnym pozdrowieniem oznajmiającym, że Chrystus Zmartwychwstał. Odpowiadamy twierdząco: prawdziwie Zmartwychwstał. Gdybyśmy tylko na tym stwierdzeniu poprzestali, to byłaby to wielka sprawa, ponieważ w tym zawołaniu, w tej treści, w tej prawdzie zawiera się wszystko, co jest dla nas najlepsze, najbardziej pomyślne, najbardziej sensowne. Wszystko zawdzięczamy temu, że Chrystus zmartwychwstał. Zostaliśmy na powrót przygarnięci do Ojca - powiedział podczas homilii biskup warszawsko-praski.

Biskup Romuald Kamiński wezwał do życia w świętości: Mocą Zmartwychwstałego Jezusa jesteśmy w stanie czynić wielkie rzeczy, do których zostaliśmy zaproszeni. To jest nasze powołanie: "Świętymi bądźcie bo Ja jestem Święty".

- Kochani, w perspektywie tego, mówiąc bardzo poetycko i uroczyście, Poranka Wielkanocnego, jak małymi, jak bardzo nikczemnymi wydają się nasze spory, potyczki, złości, nasze grzechy. Jak to wszystko jest małe i nikczemne, ale przede wszystkim niegodne, bardzo niegodne dzieci Bożych, za których umarł i zmartwychwstał Syn Boży, nasz Zbawiciel. Niech pod urokiem Chrystusa Zmartwychwstałego przychodzą nowe czasy. Piękne, radosne, bogate w miłość, bogate w wiarę, bogate we wszystkie owoce, które są potrzebne na te nowe czasy - zakończył.

Dod. Jakub Troszyński 21.04.2019 o 10.49, akt. 21.04.2019 o 10.50