Wigilia Paschalna (video)
20 kwietnia 2019 roku, parafia Wniebowzięcia N. M. P. w Warszawie-Zerzniu

Wigilia Paschalna rozpoczęła uroczyste obchody Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W parafii Wniebowzięcia N. M. P. w Warszawie-Zerzniu liturgii przewodniczył proboszcz ksiądz dr Krzysztof Waligóra.

- Światło Bożej prawdy wchodzi w nasze życie dzisiaj, teraz, na nowo. Czy potrafimy widzieć Jego światłość? Czy potrafimy dostrzec sprawy ziemskie takimi jakie są, w promieniach światła Bożego? Czy potrafimy spojrzeć na nasze życie w świetle Bożego słowa? Tylu rzeczy nie rozumiemy. Dlaczego tyle cierpienia? Dlaczego świat wygląda tak jak wygląda? Dlaczego moje życie jest ciągle gdzieś na mieliźnie? Wydawało się, że miało być już lepiej. Nie szukajmy Chrystusa w ciemnościach mroku. Pan Jezus Zmartwychwstał. Jest światłością świata. On jest światłością rozpromieniającą nasze ciemności. Prośmy, Chryste Zmartwychwstały, oświeć mroki naszego życia, oświeć mroki naszych grzechów, w których jesteśmy martwi. Ożyw nas, przyjdź do nas i bądź naszą światłością! - powiedział podczas homilii ksiądz Krzysztof Waligóra.

Dod. Jakub Troszyński 21.04.2019 o 1.00, akt. 21.04.2019 o 1.07