Spotkanie przedświąteczne w Kurii Warszawsko-Praskiej
15 kwietnia 2019 roku

Duchowni oraz osoby świeckie pracujący w Kurii Warszawsko-Praskiej zebrali się w poniedziałek, 15 kwietnia, na spotkaniu przedświątecznym. Była to okazja do złożenia sobie życzeń.

- Mamy świadomość, jak wielkie zadania są przed tymi, którzy rozpoznali Pana Jezusa i są odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii – powiedział biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

- My takie zadanie otrzymaliśmy. Społeczeństwo, do którego jesteśmy posłani i miejsce, w którym się znajdujemy są bardzo wymagające. Jesteśmy w tej części naszej Ojczyzny, która się bardzo dynamicznie rozwija, a z tym związane są także niekoniecznie dobre skutki. Niech nikogo z nas to nie przeraża. Nie bądźmy lękliwi. Chrystus Zmartwychwstały zachęca byśmy każdego dnia zwyciężali wraz z nim. Z głębi serca dziękuję za codzienność Waszej posługi. Niech ten czas służy umocnieniu Waszej osobistej wiary i relacji z Panem Jezusem, która się potem przełoży na dobre relacje z innymi ludźmi. Jesteśmy posłani, żeby pomagać innym w zbawieniu i niech tak nas postrzegają – życzył biskup Romuald Kamiński.

W imieniu pracowników głos zabrał kanclerz Kurii ksiądz Dariusz Szczepaniuk.

- Dzieląc się symbolem życia umacniajmy się wzajemną życzliwością i serdecznością wiedząc, że tam gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w imię Zmartwychwstałego tam jest On sam. Niech świadomość Komu zawierzyliśmy nasze życie i codzienną pracę dla Kościoła dodaje nam wszystkim nadziei i uzdalnia do trwania w jedności i braterstwie na co dzień. Pięknych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – życzył ksiądz Dariusz Szczepaniuk.

Fotorelację ze spotkania przygotował Marcin Tafejko.

Dod. Jakub Troszyński 15.04.2019 o 14.28, akt. 15.04.2019 o 14.30