Niewolnicy Maryi (relacja video, nagranie homilii)
6 kwietnia 2019 roku

Biskup Warszawsko-Praski przewodniczył 6 IV w parafii św. O. Pio na stołecznym Gocławiu Mszy Św. kończącej rekolekcje uroczystym Aktem Ofiarowania się uczestników Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

– Po 33. dniach ci zgromadzeni parafianie i goście oddali się rozważaniom, medytacji, dobrym uczynkom, a nade wszystko wymogom duchowym. Rekolekcje Maryjnej niewoli miłości: Ad Jesum per Mariam wg traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montforta – przedstawiał 6 kwietnia ks. prał. Andrzej Kuflikowski, tych którzy pod koniec wspomnianych rekolekcji złożyli w obecności bp. Romualda Kamińskiego swój Akt Ofiarowania się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

- Jesteśmy dłużnikami dobroci Boga. Próbując je (czyt. 33-dniowe rekolekcje „Niewolnicy Jezusa w Maryi”) umiejscowić wobec całego rozgardiaszu, który przeżywamy na co dzień, nie możemy inaczej ich ocenić, niż jako szczególny dar Boży – mówił bp Romuald Kamiński do uczestników wspomnianych rekolekcji wg doktryny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

– Musimy mieć na uwadze, że nasza ojczyzna nie jest tu na ziemi, ale jest w niebie. […] Jeśli mamy pewność, że dobrze ulokowaliśmy nasze nadzieje, to w pewien sposób jest oddanie się w niewolę, we władanie temu Komuś. To jest właśnie oddanie się we władanie Kogoś drugiego – przekonywał bp Kamiński.

Dod. Marcin Tafejko 9.04.2019 o 22.30