Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rity w parafii Najczystszego Serca Maryi (relacja video, fragment homilii)
9 kwietnia 2019 roku, parafia Najczystszego Serca Maryi

We wtorek, 9 kwietnia 2019 r. w parafii Najczystszego Serca Maryi na warszawskim Grochowie odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rity. Mszy Świętej przewodniczył biskup Romuald Kamiński. Tego dnia w parafii odbył się również dzień stacyjny.

- Święta Rita jest przyjacielem Boga i przyjacielem ludzi, w dodatku jest przyjacielem ludzi w sytuacjach trudnych. Żyła na przełomie XIV i XV wieku. Jako bardzo młoda dziewczyna, zmuszona do małżeństwa z człowiekiem brutalnym bardzo cierpiała. I staje się jasne, że może być naszą patronką i sprzymierzeńcem w sprawach trudności małżeńskich. Jeśli przeżywacie w tych sprawach problemy, wiedzcie, że ona jest bardzo blisko - przekonywał bp Romuald Kamiński

- Święta Rito, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania bolesnej męki Pana naszego Jezusa Chrystusa - prosił bp Romuald Kamiński wraz z wiernymi parafii Najczystszego Serca Maryi na warszawskim Grochowie.

Szczegółowy program Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego w parafii:

6.00 - Otwarcie kościoła i rozpoczęcie adoracji

7.00 - Msza święta z nauką rekolekcyjną

8.30 - Msza święta z nauką rekolekcyjną

11.00 - Msza święta dla chorych

12.00 - Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Drogą Krzyżową

16.00 - Spotkanie dla dzieci (ministrantów, scholanek i wszystkich dzieci)

17.00 - Msza święta z nauką rekolekcyjną

18.00 - Msza święta z nauką rekolekcyjną (nie będzie Mszy o godzinie 19.30)

19.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

20.00 - Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego i uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rity