Ekstremalne Drogi Krzyżowe w Diecezji Warszawsko-Praskiej (nagranie homilii)
5 i 12 kwietnia 2019 roku

5 kwietnia wieczorem w obu warszawskich diecezjach w ramach EDK pielgrzymi wyruszyli na 33. liczących ponad 40 km całonocnych tras. Kolejne EDK odbędą się 12 kwietnia - aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na stronie edk.org.pl. Publikujemy spis rejonów i tras z terenu naszej diecezji.

– Jezus zachęca: „zadajcie sobie pytanie, w czyje imię przyszedłem? Kto Mnie posłał? Kogo Wam przyniosłem? Co jest treścią, sensem, bogactwem Mojego życia i Mojej misji?” I to jest tajemnica wpisana w nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Macie przed sobą trochę kilometrów, by tę tajemnicę rozważyć – mówił biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej bp Marek Solarczyk podczas Mszy Św. do pielgrzymów wyruszających w IV piątek Wielkiego Postu spod katedry warszawsko-praskiej na jedną z tras tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

– Wychodzicie na ulice naszego miasta, diecezji z misją. Krzyż, który będziecie nieśli, większy czy mniejszy, jest bramą nieba. Sami go rozważając, będziecie ten dar nieść innym. Będziecie przechodząc przez tę bramę, otwierać im i sobie niebo. I o takie owoce waszej drogi się modlimy – zapewnił bp Solarczyk.

Warszawa-Praga (Duszpasterstwo Młodzieży)

Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka o godzinie 21:00 na rozpoczęcie w Katedrze Warszawsko-Praskiej

Rembertów-Sulejówek

Msza Święta o godzinie 21:00 na rozpoczęcie w parafii MB Zwycięskiej w Rembertowie