Koncert „W Duchu Niepodległej” (Video, foto, audio)
9 marca 2019 roku, Katedra Warszawsko-Praska

W sobotę, 9 marca, o godzinie 19:30 w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbył się koncert dziękczynny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zatytułowany „W Duchu Niepodległej”. Mieliśmy okazję wysłuchać takich pieśni jak „Chwała, moc i dziękczynienie”, „Abba Ojcze” czy „Pan jest mocą swojego ludu”. Nie zabrakło także symfonicznych aranżacji pieśni wielkopostnych – „Krzyżu Święty” oraz „Wierzę w Ciebie Panie”.

Cały koncert można obejrzeć tutaj.

W koncercie wziął udział chór młodzieży z parafii Dekanatu Wołomińskiego oraz solistki - Marta Dowalla, Anna Kwilińska, Zuzanna Lenkiewicz i Marta Okrój z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a towarzyszyła im orkiestra symfoniczna pod dyrekcją kompozytora aranżacji i pomysłodawcy koncertu Krzysztofa Procajło. Koncert poprowadził Jakub Bala.

- Koncert miał charakter spotkania, które było formą Nowej Ewangelizacji - zauważył proboszcz Katedry ksiądz Bogusław Kowalski.

Dod. Jakub Troszyński 4.03.2019 o 15.42, akt. 15.03.2019 o 16.53