Święto Papieskie w Świątyni Opatrzności Bożej - 13 marca, 17.30
13 marca 2019 roku, Świątynia Opatrzności Bożej

Drodzy Diecezjanie,

w środę, 13 marca, będziemy świętować 6. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. W tym dniu odbędą się również obchody setnej rocznicy pierwszego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski oraz stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską i Polską.

Z tej okazji w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zachęcam wszystkich Naszych Diecezjan, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne do wzięcia udziału we wspólnym dziękczynieniu w Świątyni Opatrzności Bożej, 13 marca o godz. 17.30.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Do odczytania podczas ogłoszeń na Mszach Świętych w niedzielę, 10 marca.

Dod. Jakub Troszyński 4.03.2019 o 15.03, akt. 13.03.2019 o 14.23