Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Katedrze Warszawsko-Praskiej (nagranie homilii, galeria foto)
1 marca 2019 roku

- To nie tylko bohaterowie lat powojennych, ale są to ci wszystkich, których imiona znane są tylko Bogu, podobnie jak miejsca ich spoczynków - mówił w homilii ks. Andrzej Dusza podczas Mszy Świętej, która miała miejsce w Bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

- Ta modlitwa staje się sposobem przywrócenia im czci odebranej przez katów zadających mękę i porzucających ich w dołach śmierci. Wspominamy nie po to, żeby pobudzać serca do zemsty, wspominamy dlatego, żeby przywracać im cześć w naszej świadomości. Latami kształtowano nas w przekonaniu, że to byli zbrodniarze, zdrajcy i bandyci, których próbowano wykreślić z pamięci narodu - podkreślał

Dod. Marcin Tafejko 4.03.2019 o 14.56, akt. 4.03.2019 o 14.57