Kapłański dzień pokutny – Wielki Post 2019 (nagranie konferencji; galeria foto)
9 marca 2019 roku, Konkatedra MB Zwycięskiej, ul. Grochowska 365

W konkatedrze Matki Boskiej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku odbył się Wielkopostny Dzień Pokutny Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Praskiej. Nabożeństwu przewodniczył bp Romuald Kamiński, a katechezę ascetyczną wygłosił kapucyn, Misjonarz Miłosierdzia Archidiecezji Gdańskiej.

- Chcę dzisiaj zaprosić do tego, abyśmy głęboko w sercu i umyśle uświadomili sobie tę prawdę, że to Bóg nas wybrał, zaprosił, ale i obdarował. Nasze kapłaństwo nie jest naszym pomysłem na życie, ale jest darem. Dar ma swoją rangę, ale dar żąda odpowiedzi - mówił o.Zdzisław Duma OFMCap, misjonarz miłosierdzia archidiecezji gdańskiej

Kapłański dzień pokutny – Wielki Post 2019
Konkatedra MB Zwycięskiej, ul. Grochowska 365

Zgodnie z wieloletnią tradycją w sobotę po Środzie Popielcowej kapłani pracujący w Diecezji Warszawsko-Praskiej gromadzą się na wspólną modlitwę w ramach dnia pokutnego. Serdecznie zapraszamy.

Wielebni Księża diecezjalni i zakonni
pracujący w Diecezji Warszawsko-Praskiej

W sobotę po Środzie Popielcowej, 9 marca br., jako prezbiterium Warszawsko-Praskie będziemy sprawować Wielkopostny Dzień Pokutny.
Podobnie jak w ubiegłym roku będzie miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godzinie 10.00.

Rozważania poprowadzi o. Zdzisław Duma OFM Cap, Misjonarz Miłosierdzia Archidiecezji Gdańskiej, Gwardian i Rektor kapucyńskiej wspólnoty zakonnej przy kościele św. Jakuba Apostoła w Gdańsku.

Porządek Liturgii:

• konferencja ascetyczna
  • nabożeństwo pokutne
  • spowiedź indywidualna
  • adoracja Najświętszego Sakramentu
  • śpiew Gorzkich Żali

Msza Święta nie jest przewidywana.

Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów do udziału w tym ważnym akcie wspólnotowym i liturgicznym.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski