Finał diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej
27 lutego 2019 roku, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej

Paweł Golec z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie, Joanna Dorota Kaczmarska z III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Otwocku oraz Alicja Katarzyna Babińska z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie zostali laureatami 29. edycji diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. Trójka zwycięzców będzie reprezentować Diecezję podczas finału ogólnopolskiego w Opolu.

Rywalizacja odbyła się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie. 37 uczestników z 27 szkół zmierzyło się ze sprawdzianem wiedzy w formie testu oraz pytań otwartych związanych z postacią świętego Jacka. Uczniowie mieli okazję zwiedzić seminarium oraz obejrzeć film ewangelizacyjny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które wręczał biskup Romuald Kamiński. Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej był także fundatorem pierwszej i piątej nagrody. Nagrodę za zajęcie drugiego ufundowało Radio Warszawa, za miejsce trzecie i czwarte kanclerz Kurii ksiądz Dariusz Szczepaniuk.

1. Paweł Golec z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie
  2. Joanna Dorota Kaczmarska z III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Otwocku
  3. Alicja Katarzyna Babińska z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie
  4. Weronika Marcinkiewicz z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie
  5. Jan Kudlak z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

Diecezjalny etap Olimpiady przygotował Wydział Katechetyczny Kurii DW-P: ksiądz Piotr Pierzchała – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej DW-P; ks. Mariusz Czyżewski – wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej DW-P oraz siostra Cecylia Stusowicz.

Tegoroczna Olimpiada Teologii Katolickiej odbywa się pod hasłem „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Finał ogólnopolski zaplanowany jest na weekend 28-30 marca.

Dod. Jakub Troszyński 27.02.2019 o 17.20, akt. 27.02.2019 o 20.08