diecezja.waw.pl/6292Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich – Wielki Post 2019
6 marca – 14 kwietnia 2019 roku

Począwszy od Wielkiego Postu 2015 roku, a więc już po raz piąty, diecezje warszawskie wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.

Doświadczenie minionych dwóch lat pokazuje, że wierni coraz liczniej podejmują inicjatywę tej jedynej w swoim rodzaju pielgrzymki, traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu oraz jako przygotowanie do Triduum Paschalnego.

Bardzo prosimy duszpasterzy o przypomnienie wiernym, że Środa Popielcowa jest jednocześnie pierwszym dniem modlitwy w kościołach stacyjnych i zachęcenie do ich nawiedzania.

Ks. Dariusz Szczepaniuk
Kanclerz Kurii

Program ramowy

niedziele:

do południa

po południu

* nabożeństwa wg możliwości kościołów stacyjnych

dni powszednie:

do południa

po południu

Dokument został dodany dnia 25.02.2019 o 12.26, ostatnio aktualizowany 25.02.2019 o 13.18