Jałmużna Wielkopostna 2019

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej pragnie już dzisiaj zachęcić do włączenia się w ogólnopolską akcję Jałmużna Wielkopostna. Od Środy Popielcowej w kościołach i szkołach będą rozprowadzane skarbonki. Są one wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi. Jałmużna Wielkopostna 2019 odbywa się od hasłem Dar Juniora dla Seniora.

Zapraszamy wszystkich Kapłanów, Katechetów, Wychowawców, aby wraz z uczniami i dziećmi włączyli się w te formę niesienia pomocy. Tegoroczna Jałmużna Wielkopostna może stać się ważnym etapem w procesie wychowania i formowania młodego pokolenia. Środki pozyskane ze skarbonek zostają przeznaczone na dzieła charytatywne Parafialnego Zespołu Caritas lub Szkolnego Koła Caritas.

Skarbonki i plakaty Jałmużny Wielkopostnej są do odbioru w Sekretariacie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 49 od 28 lutego.

Natomiast świece wielkanocne będzie można obierać od 4 marca (na tydzień przed I Niedzielą Wielkiego Postu) od godz. 9.00-15.00. Szczegółowe informacje zawierające wzory świec zostaną podane w najbliższym czasie.

Dod. Joanna Solak 15.02.2019 o 10.06