Młodzi Diecezji Warszawsko-Praskiej dbają o pamięć historyczną naszej Ojczyzny (Fotorelacja)
9 stycznia 2019 roku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku

9 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejówku odbył się finał konkursu diecezjalnego dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów uczęszczających na lekcje religii z okazji 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – „Sto pytań w setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski". Do rywalizacji przystąpili najlepsi spośród 800 uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu uzyskując stosowną liczbę punktów podczas etapu szkolnego. Do Sulejówka przybyło 85 uczniów z Diecezji Warszawsko-Praskiej pod opieką katechetów, przygotowujących swoich wychowanków do udziału w konkursie.

Wszyscy zostali gościnnie przyjęci przez dyrektora szkoły Hannę Semeniuk. Uczniów powitał ksiądz Piotr Pierzchała, dyrektor Wydział Nauki Katolickiej Kurii DW-P. Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe trwające 45 minut. Po rozwiązaniu testu uczestnicy wzięli udział w poczęstunku, który przygotował ksiądz Krzysztof Kietliński, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku. Młodzi adepci wiedzy historycznej obejrzeli film ,,Pan od muzyki" w reżyserii Christophe Barratiera.

Po sprawdzeniu prac odbyło się wręczenie upominków dla uczestników oraz nagród dla uczniów, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

• I miejsce - Paweł Ożarowski ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zielonce.
  • II miejsce - Krzysztof Idebski ze Szkoły Podstawowej nr 76, im. Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych w Warszawie,
  • III miejsce - Paweł Kotuszewski z Zespołu Szkolnego w Cegłowie.
  • IV miejsce - Maciej Zaborowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiciejowie oraz Kacper Grotek ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Warszawie.

Gratulacje dla wszystkich laureatów!

Zebranych zaszczycił swoją obecnością biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk oraz burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa, którzy osobiście wręczali nagrody oraz gratulowali startującym w konkursie uczniom. Ksiądz Piotr Pierzchała dziękując pani dyrektor Szkoły oraz burmistrzowi Ks. Proboszczowi za ogromną pomoc, dobrą współpracę w przygotowaniach do II etapu zaznaczył, że finał konkursu musiał odbyć się w Sulejówku, miejscu tak żywo związanym z życiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplom. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone bonami na zakupy w sklepach Arkadii.

Agnieszka Adamowicz
katechetka

Serdeczne podziękowania za owocną współpracę, pomoc w organizacji i ufundowanie nagród składamy:

Panu Arkadiuszowi Śliwie - Burmistrzowi Miasta Sulejówek

Księdzu Biskupowi Markowi Solarczykowi - biskupowi pomocniczemu Diecezji Warszawsko-Praskiej

Księdzu Krzysztofowi Kietlińskiemu - proboszczowi Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku

Pani Hannie Semeniuk - Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1, im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,

za gościnność, stworzenie dogodnych warunków i rodzinnej atmosfery dla uczestników konkursu i ich opiekunów.

Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom i opiekunom. Do zobaczenia za rok.

Ksiądz Piotr Pierzchała
dyrektor Wydział Nauki Katolickiej Kurii DW-P