diecezja.waw.pl/6220Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Diecezja Warszawsko-Praska
Orszak Trzech Króli – Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej (relacja video, fragment homilii, galeria foto)
6 stycznia 2019 roku, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Bródnie

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w południe w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego.

Po Eucharystii z Sanktuarium wyruszył barwny Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicą Wysockiego do ulicy Matki Teresy z Kalkuty.

Organizatorami Orszaku byli: Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej oraz Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

- Zadaniem tej wspólnoty oświeconej łaską Bożą jest to, żeby oddziaływać na pozostałych. Gdyby pozostać tylko w stanie, że jedni poznali Pana Boga, pokochali Go i żyją według Jego nauki, to byłby błąd. Przyjście na świat Pana Jezusa urzeczywistnia się dopiero wtedy, kiedy ze żłóbka betlejemskiego wychodzą ci, którzy poznali Jezusa, którzy się tym faktem głęboko przejęli i wychodzą na wielkie głoszenie Dobrej Nowiny do wszystkich ludów i narodów. W praktyce oznacza to, że kiedy osobiście poznam i umiłuję Pana Jezusa i siłą tej łaski będę zmieniał swoje życie, to powinienem stać się cichym apostołem wobec innych, których spotykam na swojej drodze. Tak było od początku i to jest istota tego Objawiającego się Boga. Ci, którzy Go poznali i pokochali niech idą i głoszą słowem, ale przede wszystkim życiem - mówił bp Romuald Kamiński

Dokument został dodany dnia 2.01.2019 o 14.25, ostatnio aktualizowany 7.01.2019 o 17.48