Odsłonięcie tablicy memoratywnej śp. bp. Stanisława Kędziory (relacja video, nagranie homilii)
30 grudnia 2018 roku, Pszczonów

W parafii św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Pszczonowie w diecezji łowickiej została uroczyście odsłonięta tablica memoratywna poświęcona śp. bp. Stanisławowi Kędziorze biskupowi pomocniczemu diecezji warszawsko-praskiej. 25 grudnia 2017 roku, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, po długiej i ciężkiej chorobie, biskup Stanisław Kędziora odszedł do wieczności.

W uroczystości odsłonięcia wzięli udział ordynariusz łowicki bp Andrzej Dziuba, ordynariusz warszawsko-praski, bp Romuald Kamiński, pierwszy pasterz diecezji warszawsko-praskiej, bp senior Kazimierz Romaniuk oraz biskupi pomocniczy: Marek Solarczyk z warszawskiej Pragi i Wojciech Osial z Łowicza.

- Dziękujemy z tobą biskupie Stanisławie, Ojcu Niebieskiemu, że szedłeś drogą wskazaną ci przez Pana. Stąd wyrasta podstawowy korzeń piękna i wielkości człowieka - mówił bp Romuald Kamiński

- Biskup Stanisław prawie po mistrzowsku wykorzystał każdą chwilę, by przygotować się do kolejnego obowiązku, tak że postronny obserwator był przekonany, że staje przed nim mocny, w pełni zdrowy człowiek. Jak wielkim skarbem jest uporządkowane życie, systematyczność, posłuszeństwo i obowiązkowość. Choroba i cierpienie zbliżyły bardzo biskupa Stanisława do środowiska medycznego. Bliski stał mu się każdy cierpiący - podkreślał biskup diecezji warszawsko - praskiej

- Nie oddajemy chwały człowiekowi ze względu na niego samego. Jeżeli wypowiadamy słowa naszej ogromnej wdzięczności, to ze względu na to, że był posłuszny natchnieniu Bożemu - dodawał

W Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa,
30 grudnia 2018 roku,
w Parafii św. Doroty DM w Pszczonowie,
odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy memoratywnej
śp. biskupa Stanisława Kędziory,
w związku z przypadającą 25 grudnia pierwszą rocznicą Jego śmierci.

Uroczystej Eucharystii o godzinie 11.30 będą przewodniczyli:
bp Andrzej Dziuba, Biskup Łowicki,
bp Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski,
bp senior Kazimierz Romaniuk, Pierwszy Biskup Warszawsko-Praski
oraz bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Warszawsko-Praski.

Erygowana w XIV wieku parafia św. Doroty DM w Pszczonowie jest rodzinną parafią
śp. bp. Stanisława Kędziory, który pochodził z Seligowa – miejscowości należącej administracyjnie do pszczonowskiej wspólnoty.
Obecnie Parafia należy do Diecezji Łowickiej, do Dekanatu Łowicz-Świętego Ducha.

Dod. Joanna Solak 27.12.2018 o 13.49, akt. 2.01.2019 o 13.06