Wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga

Eucharystii o godz. 18:00
będzie przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński
biskup diecezjalny warszawsko-praski

Przebywający w Polsce, daleko od swojej ojczyzny, Wietnamczycy postanowili sprowadzić do Polski relikwie św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga, aby wypraszał im niezbędne łaski do życia na emigracji w obcym kraju.

Sprowadzenie do Polski relikwii św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga zostało poprzedzone 9-tygodniową nowenną przygotowującą wspólnotę katolików wietnamskich do tego święta. Nowenna rozpoczęła się 23 września. Przez dziewięć tygodni modliliśmy się w intencji wietnamskich imigrantów w Polsce oraz katolików w Wietnamie, prosząc aby mogli cieszyć się prawdziwą wolnością w wyznawaniu swojej religii.

Opiekę duszpasterską nad wspólnotą katolików wietnamskich sprawuje Werbistowskie Centrum Migranta Fu Shenfu. Werbiści towarzyszą wietnamskim imigrantom w Polsce od lat 90-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj istnieją dwie wspólnoty katolików z Wietnamu w Warszawie.

Pierwsi misjonarze do Wietnamu dotarli w XVI wieku. Historia tego Kościoła jest ściśle złączona z drogą męczeństwa. Za wiarę ginęli przybyli z Europy misjonarze, miejscowi kapłani, katecheci oraz ludzie świeccy. 117 męczenników wietnamskich zostało kanonizowanych razem w dniu 18 czerwca 1988 roku przez papieża św. Jana Pawła II.

Modlitwa do świętych Męczenników Wietnamskich

Boże, nasz Ojcze, uwielbiamy Cię w naszych braciach i siostrach
żyjących w Wietnamie, którzy są świadkami Twojej miłości.
Za wstawiennictwem św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga i Świętych męczenników Wietnamskich
prosimy, aby Kościół Jezusa Chrystusa w tym kraju rozwijał się, ciesząc się prawdziwą wolnością.
Wspieraj także wietnamskich imigrantów w Polsce,
aby trwając w jedności z Tobą przezwyciężali wszelkie przeszkody i trudności.
Udziel narodowi wietnamskiemu darów wiary, nadziei i miłości.
Błogosław mu i prowadź drogami pokoju.
Świeci męczennicy wietnamscy módlcie się za nami teraz i zawsze.
Amen

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Dod. Joanna Solak 23.11.2018 o 9.51