Koncerty patriotyczne Chóru Schola Cantorum Maximilianum
11 listopada 2018 roku

Chór Schola Cantorum Maximilianum pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego zaprasza na koncerty patriotyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie występów są pieśni patriotyczne pochodzące z czasu I wojny światowej, a także te, które towarzyszyły Polakom przez wieki walk o suwerenność kraju, począwszy od Bogurodzicy, poprzez pieśni powstańcze z okresu rozbiorów, aż po pieśń czasu Solidarności: Żeby Polska była Polską.

Koncerty odbędą się 11 listopada:

• o godzinie 12.00 w parafii św. Brata Alberta przy ulicy Szerokiej 2 w Wesołej w Warszawie
  • o godzinie 19.00 w parafii Matki Bożej Anielskiej przy ulicy Wilgi 14 w Radości w Warszawie

Śpiew chóru uświetni również Msze Święte w tych parafiach.

Uczestnictwo w wydarzeniach patriotycznych oraz śpiew pieśni związanych z historią Polski to wyraz pamięci o naszych przodkach oraz ich ofierze z życia dla Ojczyzny. W ten sposób przyczyniamy się także do wychowania nowych pokoleń Polaków.

Po koncercie dyrygent i chórzyści zapraszają słuchaczy do wspólnego zaśpiewania Roty, a także do zakupu nowo wydanej płyty patriotycznej „Umiłowana”.

Dod. Jakub Troszyński 8.11.2018 o 13.14, akt. 9.11.2018 o 10.27