Polak z sercem – akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
11-25 listopada 2018 roku

Szanowni Kapłani,

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję „Polak z sercem!” której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie.

Młodzi z naszej diecezji mogą włączyć się w to dzieło. Chcemy zorganizować zbiórkę żywności z długim terminem ważności. (Poniżej znajduje się wykaz produktów, które są przyjmowane.) Akcja jest przeprowadzana od 11 do 25 listopada.

Szukamy grup młodzieżowych, które chciały by się zaangażować w swojej parafii. Niezbędne materiały promocyjne, takie jak plakaty, dostarczymy, a po zbiórce odbierzemy zebrane artykuły.

Akcję można zorganizować w dowolny sposób, np. stawiając kosz na produkty w kościele i informując parafian poprzez ogłoszenia/ plakaty lub np. jeśli młodzież chce się bardziej zaangażować, to może po Mszach Świętych rozdawać ulotki informujące o zbiórce. Sugerujemy by akcja informacyjna odbyła się 11 listopada.

Prosimy o zgłaszanie grup najpóźniej do 4/11, tak, abyśmy mogli dostarczyć wszystkie niezbędne materiały, odpowiedzieć na pytania lub pomóc w organizacji.

Osobą kontaktową w sprawie jest ks. Michał Dziedzic 512 913 429, duszpasterz młodzieży diecezji warszawko-praskiej.

Zebrane produkty odbierzemy z parafii i przekażemy KSM Polska.

Co zbieramy?

• produkty spożywcze: cukier, makaron, kasza, ryż, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, herbata, kawa, dżemy, słodycze: batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie, itp.,
  • środki czystości: mydło, szampon, żel pod prysznic, proszek, środki myjące i sprzątające, itp.,
  • gry planszowe, gry edukacyjne, itp. (fakultatywnie).

Ks. Michał Dziedzic
Diecezjalny Asystent Kościelny KSM