Poświęcenie figury Jezusa Miłosiernego w parafii św. Jana Kantego w Legionowie (relacja video, fragment homilii)
26 października 2018 roku

26 października w parafii św. Jana Kantego w Legionowie miały miejsce uroczystości dziękczynne za odzyskaną przed stu laty niepodległość naszej Ojczyzny. W tym dniu odbyła się również Nowenna do Miłosierdzia Bożego z poświęceniem figury Jezusa Miłosiernego.

Uroczystości zwieńczył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Wojska Polskiego w ramach dekanalnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Błogosławieństwa to są części składowe naszego wewnętrznego obrazu. Chrystus pragnie, żebyśmy byli pokorni, cisi, żebyśmy umieli wprowadzać pokój, żebyśmy byli miłosierni, czyści, umiejący służyć, przebaczać. W ten sposób, gdy realizujemy to, co jest zawarte w ośmiu błogosławieństwach - powstaje wtedy kompletny człowiek i taki nie utraci niepodległości. Przyszłość to za moment i nie trzeba czekać, odwlekać. Musimy zabrać się za realizację ośmiu błogosławieństw w tym momencie - mówił bp Romuald Kamiński w parafii św. Jana Kantego w Legionowie podczas uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę.

Dod. Marcin Tafejko 29.10.2018 o 13.40