Uroczystości odpustowe w Katedrze (relacja video, fragment homilii)
3 października 2018 roku

3 października, w święto ku czci św. Michała Archanioła, jednego z głównych patronów katedry warszawsko-praskiej, w świątyni odbyły się uroczystości odpustowe. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Święto zwieńczyła procesja z figurą św. Michała Archanioła z Gargano wokół bazyliki.

– Michał Archanioł, współpatron katedry, z hebrajskiego jego imię brzmi „Któż, jak Bóg”. Dzisiaj, kiedy czasy są trudne, kiedy czujemy na sobie nawałnice przetaczającej się fali złości, zła, to kogo będziemy mieć za pierwszego przyjaciela, jak nie Archanioła Michała? (…) Pycha jest tą, która rujnuje wszystko. Dzisiaj prosimy Archaniołów, doświadczonych w tej walce z mocami pychy, aby nam pomogli uchronić nas przed tragedią, która w pysze ma swoje korzenie – mówił bp Romuald Kamiński w homilii podczas uroczystości odpustowych w parafii katedralnej świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika.

Dod. Marcin Tafejko 6.10.2018 o 8.43, akt. 6.10.2018 o 11.53