Kurs lektorski 2018/2019
21 października 2018 roku, WSD DW-P, ul. Mehoffera 2

Kurs lektorski 2018/2019
rozpocznie się w niedzielę, 21 października 2018 roku o godz. 14.30

• Kandydaci: Kandydatem może zostać ministrant (wiek: przynajmniej 3 klasa gimnazjum/8 klasa szkoły podstawowej) z parafii Diecezji Warszawsko-Praskiej, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii.
  • Zapisy: Podczas pierwszego spotkania.
  • Dokumenty wymagane przy zapisie: imienne skierowanie od Ks. Proboszcza z parafii miejsca zamieszkania (posługiwania).
  • Terminarz spotkań:
    • 18 listopada - ostateczny termin zgłoszenia udziału w kursie
    • 2 grudnia
    • 9 grudnia
    • 20 stycznia 2019 roku
    • 24 lutego
    • 17 marca
    • 31 marca
    • 19 maja
    • 26 maja
    • 16 czerwca
    • 28 września, wyjątkowo w sobotę; Katedra, godz. 10.00
    • 12 października - promocja lektorska
  • Sprawy organizacyjne:
    • Spotkania kursu odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Mehoffera 2, w niedzielę, w godzinach 14.30-17.30.
    • Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa – możliwe są dwie nieobecności, trzecia zasadniczo oznacza rezygnację z kursu.
    • Zajęcia kursu lektorskiego obejmują wykład liturgiczny, wykład poświęcony znajomości Pisma Świętego oraz zajęcia praktyczne z fonetyki i śpiewu kościelnego. Na każde spotkanie trzeba przynieść zeszyt, długopis oraz Pismo Święte.
    • Każdy kandydat podczas trwania kursu zobowiązany jest również do posługiwania na Mszy Świętej w katedrze warszawsko-praskiej (jeden raz, po wcześniejszej odprawie z ceremoniarzem). Szczegóły zostaną podane na pierwszym spotkaniu.
    • Przygotowanie do posługi lektora obejmuje także udział w tygodniowych rekolekcjach. Rekolekcje będą odbywać się podczas wakacji, w gmachu Seminarium; dokładne terminy rekolekcji (kilka do wyboru) będą podane później. Udział w rekolekcjach jest warunkiem dopuszczenia do posługi lektora.
  • Szczegółowe informacje uzyskać można u Diecezjalnego Duszpasterza Lektorów – ks. Konrada Biskupa, tel. 537 894 343.
Dod. Joanna Solak 12.09.2018 o 13.28, akt. 25.10.2018 o 12.18