I Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora (relacja video, nagranie homilii)
29 września 2018 roku, ul. Fieldorfa 1, Warszawa

29 września w sanktuarium św. Ojca Pio na Gocławiu odbył się I diecezjalny dzień chorego i seniora. Centralnym punktem była uroczysta msza św. pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińsktiego. W czasie mszy św. osoby starsze i cierpiące mogły przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych.

- W misje zbawczą Chrystusa wpisany jest krzyż. Takie jest upodobanie Boże, że przez cierpienie, przez krzyż, przez dźwiganie wszelkiego rodzaju dolegliwości, ciężarów, prowadzi nas do zwycięstwa, prowadzi nas do zbawienia. Taką, a nie inną drogę upodobał sobie Bóg - mówił bp Romuald Kamiński w homilii podczas I diecezjalnego dnia chorego i seniora w sanktuarium św. Ojca Pio na Gocławiu.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia serdecznie zaprasza
osoby chore, niepełnosprawne, ich opiekunów oraz wszystkich seniorów
na spotkanie w ramach I Diecezjalnego Dnia Chorego.

Pod patronatem św. Ojca Pio w 50. rocznicę jego narodzin dla nieba zapraszamy do wspólnej modlitwy; pragniemy podzielić się tym co przeżywamy, tworzyć wspólnotę wzajemnego wsparcia i duchowej jedności.

29 września 2018 roku
Sanktuarium św. Ojca Pio
ul. Fieldorfa 1, Warszawa-Gocław
rozpoczęcie – godz. 11.00

W ramach spotkania:

• uczczenie relikwii św. Ojca Pio i bł. Hanny Chrzanowskiej
  • Eucharystia z sakramentem namaszczenia chorych
  • spotkanie braterskie

Czekamy na każdego, kto zechce obdarować nas swoją obecnością.

Dod. Joanna Solak 11.09.2018 o 13.40, akt. 30.09.2018 o 11.11