Nocna Droga Różańcowa: Via Stella Maris – 2018 (relacja video, fragment homilii)
5/6 października 2018 roku

W nocy 5. na 6. października 2018 roku odbyła się nocna piesza Droga Różańcowa Via Stella Maris. Uczestnicy tej wyjątkowej Drogi Różańcowej – jedynej w Polsce – przeszli trasę długości ok. 20 km ulicami i drogami Białołęki, odmawiając po drodze różaniec przy wyznaczonych punktach trasy.

Droga rozpoczęła się wieczorem w kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a zakończyła się rano w parafii Matki Bożej Pompejańskiej. Mszy Świętej i Apelowi Jasnogórskiemu na rozpoczęcie przewodniczył ks. biskup Romuald Kamiński.

- Nieraz patrzymy ze zdumieniem, jak na naszej drodze Bóg zdoła postawić ogromną liczbę ludzi, którzy wcale nie są przypadkowi. Każdy z nich ma jakąś rolę do odegrania, która ma pomóc w zrozumieniu wielu spraw, a wszystko po to, aby ostatecznie zakotwiczyć się w niebie.(...) Umiejmy docenić idącego z nami brata. Nie możemy go zgubić - mówił bp Romuald Kamiński podczas Mszy świętej inaugurującej nocną pieszą Drogę Różańcową Via Stella Maris.

Parafia Matki Bożej Pompejańskiej zaprasza
w nocy 5. na 6. października 2018 roku
do udziału w nocnej pieszej Drodze Różańcowej Via Stella Maris.

Uczestnicy tej wyjątkowej Drogi Różańcowej – jedynej w Polsce – przejdą trasę długości ok. 20 km. ulicami i drogami Białołęki, odmawiając po drodze różaniec przy wyznaczonych punktach trasy.

Droga rozpocznie się o godz. 22.00.
w kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej 172,
a zakończy się o godz. 7.00.
w parafii Matki Bożej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej 28.

Mszy Świętej i Apelowi Jasnogórskiemu na rozpoczęcie będzie przewodniczył ks. biskup Romuald Kamiński.

Droga Różańcowa jest indywidualnym, modlitewnym przejściem wyznaczonej trasy, w ciszy i w pokorze; jest wędrowaniem, podczas którego będziemy zawierzać Matce Bożej sprawy Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości, intencje indywidualne, a także odkrywać i pogłębiać osobistą więź z Tą, która wskazuje nam Chrystusa. Modlić się będziemy również o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz wypraszać potrzebne łaski dla powstającej parafii Matki Bożej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej 28.

Osoby idące proszone są o zabranie latarek, elementów odblaskowych, ciepłego napoju na drogę.

Osobą odpowiedzialną za łączność z mediami jest dyrektor organizacyjny, pan Dariusz: dligeza@poczta.fm

Dod. Joanna Solak 10.09.2018 o 10.38, akt. 11.10.2018 o 17.58