VI Pielgrzymka Żywego Różańca DW-P (nagranie homilli i świadectwa)
13 października 2018 roku, ul. Kawęczyńska 53

13 października pod hasłem „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie. Ojczyznę wolną pobłogosław Panie” w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbyła się VI Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Warszawsko - Praskiej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób. Mszy Świętej przewodniczył kustosz sanktuarium ks. prałat Edmund Modzelewski, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Bielawny.

- Czym są orędzia, te które Maryja przekazuje? To słowo dobrej Matki, która upomina się o to, gdzie człowiek się pogubił, gdzie człowiek odszedł od Pana Boga i lekceważy Jego prawo. Gietrzwałdzkie orędzie jest najbogatsze ze wszystkich pod względem treści - mówił w homilii ks. Krzysztof Bielawny

- "Nawet nie wiecie ilu ludzi ginie na wieki w Polsce. Nawet nie wiecie ilu młodych ludzi ginie na zawsze. Musimy walczyć o Polskę. Los Polski wisi na włosku" powiedział do mnie o. Enrique. My żyjemy w takim poczuciu radości z tego, że s. Faustyna usłyszała zdanie, że "z tego kraju wyjdzie iskra", ale tak jak zawsze, każda obietnica nieba jest warunkowa - mówił Maciej Bodasiński podczas VI Pielgrzymki Żywego Różańca Diecezji Warszawsko - Praskiej

Serdecznie zapraszam Wspólnoty Żywego Różańca, kapłanów i siostry zakonne oraz wszystkich modlących się na różańcu na nasze modlitewne spotkanie do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze.

Hasło pielgrzymki: Przed Twe ołtarze zanosim błaganie. Ojczyznę wolną pobłogosław Panie.

Przybądźmy licznie w organizowanych pielgrzymkach, otwórzmy serca i odnówmy wiarę w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W modlitwie będziemy zawierzać Maryi wszystkie wspólnoty różańcowe i całą Ojczyznę.

Program:

powitanie
konferencja: ks. Zbigniew Kocoń, moderator Żywego Różańca Archidiecezji Katowickiej
różaniec
świadectwa
Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp Romualda Kamińskiego
agapa na świeżym powietrzu
Koronka do Bożego Miłosierdzia

Zgłoszenia pielgrzymów (grup zorganizowanych) należy kierować do organizatorów: 692 112 496, 662 249 674, 666 879987.

Prosimy wziąć ze sobą znaki parafialne i biało-czerwone flagi.

Kapłanów prosimy o zabranie alby i białej stuły (koncelebra).

Z kapłańskim pozdrowieniem

ks. Roman Kot
Moderator Diecezjalny „Żywego Różańca”

Dod. Joanna Solak 6.09.2018 o 11.07, akt. 16.10.2018 o 16.01