Dożynki 2018 – Glinianka
26 sierpnia 2018 roku

Diecezjalne Święto Plonów odbędzie się w tym roku w Gliniance, w ostatnią niedzielę sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Organizatorzy Dożynek – Gmina i Parafia Glinianka – wystosowali list zapraszający i promujący to wydarzenie. Czytamy w nim:

Wiązowna, 09 lipca 2018 r.

Po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, a głównie plonu zbóż, nadchodzi czas na świętowanie i uroczyste dziękczynienie Bogu za dary ziemi i owoce ciężkiej pracy rąk rolnika. Tradycyjnie Dożynki są największym w roku świętem gospodarskim rolników, ogrodników i sadowników, będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu.

Tegoroczne Święto Plonów Diecezji Warszawsko–Praskiej odbędzie się 26 sierpnia, w Gliniance (gmina Wiązowna, powiat otwocki) na błoniach przykościelnych Parafii pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca. W imieniu organizatorów tegorocznej uroczystości zapraszamy Duszpasterzy, Władze Samorządowe, Rolników, Działaczy Kultury i wszystkich tych, którzy doceniają ciężką pracę na roli, do wspólnej modlitwy, radowania się i zabawy.

Uroczystości dożynkowe przebiegać będą według następującego porządku: godz. 13:00 uroczysta Msza Święta plenerowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Po Mszy Świętej: korowód maszyn rolniczych, biesiada ludowa, tradycyjny obrzęd dożynkowy. Od godziny 16:00 planowana jest część muzyczno- rozrywkowa. Wystąpią aktorzy z warszawskiego teatru komedia: Tomasz Dutkiewicz, Iwona Lorenc, Jakub Szydłowski, Monika Rowińska, Mariusz Totoszko prezentując program „Najlepsze z Najlepszych”, czyli hity polskie ’50 – ‘90, dodatkową atrakcję będzie program „Disco Polo Show” – znane i lubiane piosenki muzyki popularnej, w wykonaniu aktorów kieleckich scen muzycznych. Gwiazda wieczoru to folkowy zespół Redlin. Na zakończenie przewidujemy zabawę taneczną pod chmurką.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach dożynkowych oraz do zaprezentowania tradycyjnych wieńców dożynkowych. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie delegacji dożynkowych do 14 sierpnia 2018 roku. Regulamin Konkursu: „Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.gok-wiazowna.pl.

Szczegółowych informacji o uroczystości i konkursie udzielają Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie tel. 22 780 41 79.

W imieniu organizatorów

Wójt Gminy Wiązowna
Janusz Budny

Ksiądz Proboszcz